czwartek, 9 czerwca 2011

Kup Dziecku Indeks - będziemy pomagać

EduCamp nie kosztuje nic, EduCamp nie jest po to, aby budować biznesy. EduCamp to spotkanie dla ludzi z pasją i dla ludzi którzy lubią się swoją pasją dzielić, ale jak mówi w poniższym spocie Paweł Małaszyński: "Sama pasja nie wystarczy".

W Warszawie wspieraliśmy Fundację Mam Marzenie (zobacz video), a tym razem urzekła nas idea Akademii Przyszłości. 

Co to jest ?
AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to całoroczny projekt realizowany od 2003 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Projekt kierujemy do dzieci ze szkół podstawowych, którym pomagamy „wyjść z cienia”.
Dzieci „z cienia” myślą o sobie w kategoriach „nie umiem - jestem gorszy - nie będę się wychylać”. Jestem gorszy od rówieśników, bo nie dorównuję oczekiwaniom nauczycieli, rodziców, samego siebie, bo inni mogę dalej, lepiej, więcej. Za takimi przekonaniami idzie zwątpienie w sens czegokolwiek: nauki, pracy nad sobą, marzeń o przyszłości. Nasze dzieci nie wiedzą, że można inaczej, że przyszłość jest w ich rękach. 

Jak to działa?
W AKADEMII nakładamy dzieciom na głowę „czapkę Napoleona” - dajemy im szansę na to, by poczuły, jak wiele mogą osiągnąć. Niczym Napoleon - stać się kimś. Szczerze doceniamy dziecko, chwalimy za sukcesy, pokazujemy, jakie jest wyjątkowe. Traktując je wyjątkowo - sprawiamy, że takim się staje. Kiedy dziecko siada w fotelu prezesa dużej firmy w Dzień Dziecka - mówimy mu: też kiedyś tak możesz! 
Kiedy gimnazjalista otrzymuje z rąk rektora jednej z najbardziej prestiżowych uczelni wyższych w Polsce Jednodniowy Indeks Studenta ze słowami „zamień go kiedyś na prawdziwy indeks” - w rzeczywistości mówimy mu: możesz tu kiedyś wrócić. Kiedy widzi, że zupełnie obca osoba wpłaca na projekt, by konkretne dziecko mogło się rozwijać pod okiem dobrze przygotowanego wolontariusza - mówimy: zobacz ile osób Ci kibicuje! Wierzymy, że każdy może stać się Napoleonem. 

Chcesz dowodu?
Każdy ma w sobie potencjał, który może pełniej wykorzystywać, by wzrastać, rozwijać się, stawać się kimś. W roku szkolnym 2010/2011 w AKADEMII swoje pierwsze sukcesy odniosło ponad 1000 dzieci z 16 miast w Polsce. Każdy może im pomóc fundując INDEKS PRZYSZŁOŚCI dla konkretnego dziecka na www.kupindeks.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz