Dla Mediów

Informacja prasowa

EduCamp Łódź: Języki Obce 16.06.2011

16. Czewca w Łodzi, w klubie Layali przy ulicy Piotrkowskiej 79 o godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie EduCamp Łódź: Języki Obce. Jest to już trzecia edycja spotkań EduCamp, organizowanych przez grupę entuzjastów, portal Edukacja Internet Dialog i współpracujące organizacje. Tym razem poświęcone szeroko pojętemu zagadnieniu nauczania języków obcych.

W EduCampie wezmą udział eksperci z dziedzin związanych bezpośrednio lub pośrednio
ze szkoleniami, oświatą, branżą Human Resources, nowymi mediami i Internetem. Uczestnicy będą dyskutować o rozwiązaniach i pomysłach na szeroko rozumianą edukację, o możliwościach współpracy branży Internetowej ze szkoleniową, o technologiach, start-upach, filozofii e-learningu i nowych trendach z nią związanych. Główny nacisk położony będzie jednak na nauczanie języków obcych.

Formułę konferencji określają trzy podstawowe reguły spotkania: profesjonalne, nieformalne i otwarte. W planach

„Pomysł na organizację cyklicznych spotkań EduCamp narodził się w czerwcu 2010 roku. Był naturalną kontynuacją pomysłu, który pojawił się na forum dyskusyjnym portalu GoldenLine i dotyczące gowłaśnie e-learning’u. Zainteresowanie jakim cieszyło się pierwsze spotkanie EduCamp zorganizowane 29 września w Krakowie, było tak duże, że postanowiliśmy zorganizować jego drugą edycję” – powiedział Piotr Peszko twórca idei i pomysłodawca spotkań EduCamp.

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie www.educamp.pl